Not Aldıklarım

PIC pinlerindeki koruma clamp diyotları bu pinlere uygulanan gerilimi VDD ye verebilir, VDD ye bağlı diğer elemanlar(dışarıdan PIC VDD bağlanmasa bile) enerjilenebilir. Çıkış pinleri hedefe diyot üzerinden giderse bu pinlerden VDD ye dönüş olmaz.

12 Ocak 2012
Sarı, küçük elektret mikrofonun empedansı 500Hz-20KHz arasında gözlendi. Empedans saf rezistif ve 2.2K ohm civarı olarak gözlendi.

Gri elektret mikrofon aynı ölçümde 1.8K ohm civarı gözlendi. Empedans değerleri elektret mikrofon preamplifier ları için faydalı olabilir.

6 Mart 2011
Altium Designer da her açılışta “failed to load parallel port driver” hatasından kurtulmak için DXP>Preferences>FPGA>Devices View den Live ve Go Live at Startup seçeneklerini kaldırın.

6 Kasım 2010
CD-ROM bulunmayan laptopumu harici USB DVD-ROM kullanarak CD den başlatmak istedim. Harici sürücüyü ne BIOS tan ne de başlangıçtaki BOOT MENU den görebiliyordum. Kullandığım usb ara kablosunun 2 çıkışı vardı(çatallanmış) sadece birisi bilgisayara takılıydı, 2 sini de takınca bilgisayar harici sürücüyü gördü. Çözüm açıklaması: Tek bağlantı yetersiz güç.

12 Temmuz 2010
ATMEL AVR serisi mikrodenetleyiciler için seri porttan programlama yapabilen
http://electronics-diy.com/avr_programmer.php
programlayıcsının USB-RS232 dönüştürücülerle çalışmadığını yaptıktan sonra anladım. Halbuki aşağıdaki linke baksaymışım devreyi hiç yapmayacaktım:
http://www.olimex.com/dev/avr-pg1.html
Olimex çalışmayacağı notunu parantez içinde belirtmiş.
Çalışmama sebebini bilmiyorum.
Seri port PIC programlayıcılarında da benzer durumdan bahsediyorlar.

8 Mayıs 2008
C# ile paralel porta ulaşmak istediğimizde her şey doğru gibi görünürken yanlış inpout32.dll dosyası yüzünden aşağıdaki hatayı alıyoruz:
“SEHException was unhandled…”

Doğru inpout32.dll dosyası buradaki klasörün içinden veya direkt buradan indirilebilir. inpout32.dll dosyasını Debug dizinine yerleştiriniz.

 

 

2 thoughts on “Not Aldıklarım”

  1. Bende VB 2005 ile port kontrolü yaparken aynı hatayı “SEHException was unhandled…” alıyordum. ancak bu hatayı giderdikten sonra şimdi de “SEHException occurrent…” hatası alıyorum. bir çözüm yolu varmıdır acaba.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir