Haccettepe Teknokent 2008 YILI PROJE YARIŞMASI

Alıntı metin:http://www.hacettepeteknokent.com.tr/haber.asp?haber_id=33716&kategori=8
Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi (Hacettepe Teknokent A. Ş.) tarafından her yıl geleneksel olarak “Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri” ve “Fen Bilimleri ve Mühendislik” alanları olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen 2008 Yılı Proje Yarışması’na başvurular başladı.

Bu amaçla, üniversitelerde, küçük ve orta boy işletmelerde, sanayi kuruluşlarında yürütülmekte olan uygulamalı çalışmaların teşvik edilmesi, duyurulması ve onurlandırılması amacıyla her yıl “Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri” alanında İnterfarma A.Ş., “Fen Bilimleri ve Mühendislik” alanında Hacettepe Teknokent A.Ş. ve Eczacıbaşı-Monrol A.Ş.’nin destekleriyle her bir kategori için birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri verilecektir.

Her bir kategoride dereceye giren birinciye 15.000 YTL, ikinciye 10.000 YTL ve üçüncüye 5.000 YTL para ödülü verilecektir.

Yeni bir ürün ve üretimle ilgili yeni bir teknoloji geliştiren, mevcut ürünlerin yeni teknolojileri uygulayarak standardını yükselten, maliyetini düşüren, dünyada mevcut yeni teknolojileri Türkiye koşullarına uyarlayan, Türkiye’de mevcut teknolojik alt yapının ve birikimin yükselmesine, gelişmesine katkıda bulunan, teknolojik bilginin ticari bir ürüne dönüşmesine öncülük eden, uygulamalı projelerin teşvik edilmesi, ortaya çıkan ürünlerin ticari bir ürün haline dönüştürülmesi sürecinde desteklenmesi amacıyla düzenlenen Proje Yarışması’na son başvuru tarihi 31 Aralık 2008’dir.

Başvurular aşağıda iletişim bilgisi verilen Organizasyon Sekreteryası’na yapılacaktır. Daha detaylı bilgi www.hacettepeteknokent.com.tr web adresimizden temin edilebilecektir.

Ülkemize yeni teknolojilerin kazandırılması, yurt dışına döviz çıkışının engellenmesi ve üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanmasına önemli katkı sağlayacağına inandığımız Proje Yarışması’nın tüm kamuoyuna duyurulmasına vereceğiniz destek ve katkılarınız için bütün basın mensuplarına teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

Duyrulur, Haydi bakalım 🙂

0 thoughts on “Haccettepe Teknokent 2008 YILI PROJE YARIŞMASI”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir